Opieka dla psa – co oferują petsitterzy

Podróże dalekobieżnym autobusem lub samolotem, wyjazdy służbowe czy pobyt w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia psom opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą oddać swojego pupila pod opiekę przyjaciół lub krewnych. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług hotelu dla psów – takie firmy działają nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, ale też w mniejszych .

Opiekunka dla psa – najlepsze rozwiązanie

W hotelu dla zwierząt nasz pupil ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno uspokoi fakt, że nad zwierzakiem cały czas czuwa opiekunka dla psa, która troszczy się nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając czułość i zabawę. Pies ma też do dyspozycji własny kojec, co minimalizuje stres związany z rozłąką z właścicielem. Hotel zapewnia wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego codzienną, ulubioną karmę. Dzięki temu unikniemy problemów żołądkowych i stresu związanych ze zmianą diety.

Opieka dla psa – jak przyszykować zwierzaka?

Pożywienie nie jest jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać powierzając swoje zwierzę opiekunowi dla psa. Czworonóg musi mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest zaszczepiony i odrobaczony. Konieczna jest też ochrona przed kleszczami i pchłami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kojcu lub innym elemencie posłania psa, zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany oraz smyczy.