Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Pragniesz poznać więcej informacji o utylizacji mebli Kraków? Skieruj się na maxgruz.pl

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie potrafimy wyrzucić z różnych względów. Żeby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu, najczęściej przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na strych czy też do piwnicy. Szkopuł jednakże w tym, iż po pewnym czasie również te schowki stają się na tyle zapchane, że normalne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to popycha wielu z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, by pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy także, kiedy kupujemy zaniedbany dom bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada zatem mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wykonać wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy oraz domu.

Odbiór starych mebli – co z nimi zrobić?

Śmieci takie jak fragmenty stolarki okiennej, zużyte panele podłogowe lub ścienne, połamane meble czy sprzęt RTV i AGD nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika auta lub przyczepy. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przetrzymanie odpadów sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często świadczą również fachowe wsparcie przy opróżnianiu strychu, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne użycie materiału

Jeśli stare meble będą oddane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie zostaną spalone ani porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich wedle tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą zostać znów przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości się je wykonuje, sprowadza się najczęściej do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia nowych garderób, stołów lub półek.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]