Planujesz podróż? Postaw na parking długoterminowy przy lotnisku

Podróż samolotem startującym z dalekiego miasta potrafi być przyczyną sporych problemów. Najpoważniejszym jest niewątpliwie sposób dojechania do portu lotniczego. Jeżeli wszak nie wyszukaliśmy odpowiednich kursów kolejowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dojechać na miejsce swoim autem. Związane jest to niestety z potrzebą zaparkowania auta w odpowiednim miejscu – takim, w którym nie będziemy obawiać się mandatu lub wandali. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem będzie z pewnością rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym zatem opiera się ta usługa? Czego wybierając ją powinniśmy oczekiwać?

Parking długoterminowy – jak zarezerwować?

Zasady dla klientów tej usługi są naprawdę nieskomplikowane – stanowisko na parkingu mamy możliwość zazwyczaj zamówić przez internet. W oknie na stronie parkingu wystarczy zaznaczyć właściwy termin, a potem zlecić przelew. Po dojechaniu do miejscowości z lotniskiem miejsce będzie już na nas czekało, a w dużej części przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam też transport na lotnisko. Parking długoterminowy zazwyczaj nie jest związany ze sporymi kosztami – dzień parkowania to wszak wydatek niecałych dwudziestu złotych, jednak należy zaznaczyć, że ceny są tym niższe, im dłuższy będzie nasz wyjazd.

Parking długoterminowy – czego oczekiwać?

Najistotniejszym z atutów pozostawienia samochodu na parkingu długoterminowym będzie fakt, iż są to place strzeżone – nie musimy zatem przejmować się ochroną naszego samochodu, gdyż ten poza tym będzie wówczas dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe w pobliżu lotnisk zwykle oferują również wiele usług opcjonalnych, które na pewno usprawnią organizację podróży – na przykład wspomniany już transfer czy też opcję podładowania akumulatora po długotrwałym postoju oraz dopompowania kół. Przed podróżą zazwyczaj mamy również sposobność zważenia walizki i tym samym uniknięcia większych kosztów.