Projekty wykonawcze i budowlane. Czym jeszcze zajmuje się architekt?

architekt Kraków, projekty budowlane Kraków

Wzniesienie domu to na pewno najistotniejsza rzecz w życiu wszystkich z nas. Należy więc dokładnie to obmyślić oraz skorzystać wtedy z usług fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą nasze wysiłki, wywrze na pewno projekt domu. Mamy szansę wprawdzie kupić gotowy projekt, ale chcąc mieć pewność, że budynek okaże się taki jak chcieliśmy, warto skorzystać z porad architekta. Ze względu na to, że wielu z was nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, należy powiedzieć na ten temat parę zdań.

O czym nie zapominać przed spotkaniem z architektem?

To, czy projekt spełni nasze oczekiwania, jest zależne przede wszystkim od rezultatów spotkania z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy wiedzieć, czego spodziewamy się po wznoszonym domu i umieć przekazać mu to. Powinniśmy też zapoznać się z najistotniejszymi ustawami na temat budowy domu – dzięki temu szybciej się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się stresować, gdyż w razie wątpliwości możemy liczyć na jego pomoc.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ten dokument będzie rozpatrzony przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na budowę. Powinny być w nim zawarte technologie, na których będzie oparta planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia firmy budowlanej oraz okaże się niezbędny do zatwierdzenia budowy. Zawartość tych dokumentów ustalają odpowiednie przepisy.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]