Sprawdzenie historii samochodu – ważny etap zakupów

Kupno auta na rynku wtórnym zazwyczaj połączone jest z jakimś ryzykiem – samochód z „drugiej ręki” jest oczywiście znacznie tańszy aniżeli pojazd kupiony prosto z salonu, jednak może posiadać różne ukryte defekty. Jak znaleźć dobre auto i ustrzec się strat finansowych?

Kupno samochodu używanego – na co warto uważać?

Każdego roku wielu naszych rodaków decyduje się na zakup samochodu z drugiej ręki, co daje oszczędność nawet do kilku tysięcy złotych w stosunku do wozów nabywanych prosto od autoryzowanego dealera. Zakupy tego typu bywają nietrafione – bywa, iż rzeczywisty stan techniczny samochodu jest zatajony przez właściciela, a o ukrytych uszkodzeniach przekonujemy się dopiero po jakimś czasie. Jak zabezpieczyć się przed takimi przypadkami i znaleźć samochód, który zaspokoi nasze oczekiwania? Przede wszystkim najważniejsze jest drobiazgowe zweryfikowanie auta, np. sprawdzenie historii samochodu. Można tego dokonać po VIN – dzięki niemu mamy szansę sprawdzić, kto był właścicielem samochodu, uzyskać informacje o kradzieżach pojazdu, jego uszkodzeniach oraz ewentualnych wypadkach. Powinno się także sprawdzić stan techniczny samochodu za pomocą specjalistycznego urządzenia do diagnostyki – demaskuje to ukryte uszkodzenia.

Inspekcje samochodów przed zakupem – co jest sprawdzane?

Nie wiesz, co wypada sprawdzić podczas zakupu używanego auta? A może nie dysponujesz możliwościami samodzielnego sprawdzania stanu samochodu? W uniknięciu przykrych niespodzianek pomoże profesjonalna inspekcja auta, którą zrealizują wykwalifikowane firmy. Podmioty o tym profilu działalności posiadają specjalistyczne instrumenty do diagnostyki, które wykorzystują między innymi do badania powłoki lakieru. Inspektorzy firmy przyjeżdżają do punktu, w którym stoi samochód, sczytują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie był skradziony, a po sfinalizowanej inspekcji tworzą pełne sprawozdanie odnośnie stanu auta wraz z jego zdjęciami.