Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Zajrzyj na http://brabis.pl, żeby uzyskać więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych firmach jest często powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na stałe, a ich właściciele nie zawsze potrafią starannie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli część z nas – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse firmy specjalistom od finansów, zyskamy pewność, iż konsekwencją potencjalnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie wystawienie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również nadmienić o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – które okaże się najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy kierować się wyłącznie kosztami usług – nadzwyczaj niskie koszty usług często zwiastują ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy uzyskali odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]