Wynajem szalunków – nie musisz posiadać własnych

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak świetnej oferty wynajmu szalunków Kraków!

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, na ogół wykonane z metalu, sklejki laminowanej lub desek, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do wznoszenia, modelowania odpowiedniego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Przydają się one też do zabezpieczania wykopów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. okien lub drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów, schodów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, ścienne i stropowe – wynajem szalunków

Deskowania, to też określenie szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich stosowania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny przede wszystkim wśród niedużych przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – czy to się opłaca?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Podmioty oferujące tego typu usługi w Krakowie i innych miejscowościach, dysponują szerokim wachlarzem materiałów konstrukcyjnych, jak również gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również doskonale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]