Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębów to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się też w wypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie o nie zadbamy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się nowoczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto nadmienić, że implant zęba to jedynie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się ogromną wytrzymałością. Jego największym atutem jest także to, że nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów stomatologicznych?

Zróżnicowanie surowców, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.