Zakładanie trawników. Co jest najważniejsze?

Założenie trawnika na działce nie przysporzy nam większych problemów – także, jeżeli nasze praktyczne umiejętności nie są zbyt duże. Problemy z pewnością powstaną jednak, jeśli konieczne będzie zakładanie trawników o sporej wielkości lub zlokalizowanych w najważniejszych miejscach – na przykład przed ogólnodostępnymi budynkami, na placach miejscowości bądź w pobliżu przedszkoli. Podobne trawniki muszą wszak doskonale się prezentować i poradzić sobie z nawet naprawdę nasiloną eksploatacją. Zakładanie trawników dobrze więc powierzyć profesjonalistom i zyskać gwarancję, iż efekty okażą się satysfakcjonujące. O czym jednak musimy wiedzieć przy poszukiwaniach ekipy oferującej tego rodzaju usługi?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Firmy oferujące zakładanie trawników wykorzystują dwa rodzaje traw – z rolki oraz wysiewu. Wszystkie mają swoje minusy i plusy. Te wspomniane na początku stosowane są w szczególności w czasie zakładania trawników o małej wielkości. Ich plusy to zwłaszcza łatwy montaż (również na zboczach) oraz od razu zauważalne efekty, jak również odporność na wilgoć i mróz. Trawniki z wysiewu są z kolei dużo tańsze od trawników z rolki (przez co świetnie sprawdzają się w użyciu na dużych areałach) oraz potrzebują mniej skomplikowanej opieki.

Której firmie zlecić zakładanie trawników?

Jak łatwo się domyślić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy oraz użycia specjalistycznych maszyn (na przykład koparek lub agregatorów) i materiałów. Dlatego przed tym, jak wybierzemy ofertę danej firmy, dokładnie rozważmy wszystkie plusy i minusy. Bezwzględnie sprawdźmy, jakim sprzętem posługują się jej pracownicy i czy posiadają wystarczające umiejętności. Dobrym wyjściem okaże się również wyszukanie opinii dotyczących firmy w sieci – być może ustrzeżemy się dzięki temu niemiłych niespodzianek.