Zatrudnij firmę do wycinki – pielęgnacja drzew i krzewów

Tereny zadrzewione na osiedlach mieszkaniowych potrzebują wyjątkowej pielęgnacji – drzewka trzeba regularnie przycinać, a utrudniające widoczność gałęzie usuwać. Kiedy stosuje się frezowanie pni i czy wynajęcie specjalistycznej firmy jest niezbędne? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – kiedy warto zdecydować się na wycinkę

Rozdrabnianie gałęzi, cięcia standardowe, montaż wiązań elastycznych – wszystkie te zabiegi przyczyniają się do poprawy estetyki ogrodu, jak również bezpieczeństwa osób przechadzających się po nim. Cykliczne kształtowanie koron drzew w okresie ich wzrostu daje wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo lepiej owocuje. O bardziej dojrzałych nasadzeniach także trzeba pamiętać – martwe gałęzie należy cyklicznie przycinać, a wówczas drzewa będą wyglądały nienagannie. Wycinka jest konieczna wtedy, gdy konary drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc profesjonalnej firmy jest potrzebna także po wichurach, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że uszkodzone drzewa mogą się wywrócić.

Pielęgnacja drzew – zdaj się na pomoc doświadczonych fachowców

Polskie prawo często jest nowelizowane. Wiele formalności zostało zniesionych, jednak sama pielęgnacja terenów zielonych wiąże się z ciężką pracą. Nierzadko wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny również do usunięcia pozostałości po nich. Wówczas warto zwrócić się do profesjonalnej firmy, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycince. Specjalne maszyny rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można później wykorzystać np. jako produkt na opał.