Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Na wpmagus.pl znajdziesz więcej szczegółów o WordPress malware

WordPress stał się w mijających latach tak popularnym CMS-em, iż liczbę stron i sklepów tworzonych z jego zastosowaniem liczy się obecnie w milionach. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, potrzebne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Grafiki na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Ze witryny wychodzi spam? Na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci portali? A może logowanie jest uniemożliwione? To tylko kilka z częstych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takim przypadku potrzebne jest bezzwłoczne działanie, żeby zidentyfikować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerów należy powierzyć specjalistom od tego typu zadań, gdyż usuwanie wirusów z WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują kod zainstalowanych na stronie szablonów oraz wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zredukują ryzyko ponownej infekcji. Jeżeli długookresowe zainfekowanie spowodowało włączenie strony do wykazu zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy mogą podjąć również niezbędne czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Odwrócenie wszelkich następstw infekcji nie gwarantuje, że analogiczny kazus nie przydarzy się w przyszłości, toteż kluczowe jest okresowe uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]